FESPA HAKKINDA

FESPA, serigrafi, dijital ve tekstil baskı sektörlerine yönelik 37 ülkede üye derneği olan küresel bir federasyondur. 1962 yılında kurulan FESPA, bu sektörlere yönelik önemli fuar ve konferanslar düzenlemekte ve etkinliklerden elde ettiği kazanç fazlasını küresel baskı sektörüne geri yatırmaktadır.

AMAÇ İÇİN KAZANÇ

FESPA'nın amacı baskı profesyonelleri arasında küresel bağlar kurmak ve baskı sektörünü geliştirmektir. 'Amaç için Kazanç' ilkesiyle hareket eden FESPA, dünya çapında baskı fuarları düzenleyerek elde ettiği kazanç fazlasını, çeşitli faaliyetler ve projeler aracılığıyla sektöre geri yatırmaktadır.

Bunun için;

• Eğitim içerikli yayınlar basar

• Fuarlarda dünya standartlarında seminer ve eğitim içeriklerine ücretsiz erişim sağlar

• Tüm dünyada sektörel platformlar oluşturur

• Endüstri ile ilgili istatistik çalışmaları yapar ve tüm dünya ile paylaşır

• Fikir liderliği zirveleri ve bilgi paylaşımı etkinlikleri düzenler.

 

FESPA, Türkiye'nin ulusal baskı derneği ARED'in çeşitli illerde düzenlediği projeleri destekleyerek kazancını Türkiye’ye geri yatırmaktadır. Sektörel kapasiteye dair farkındalığı artıracak, baskı profesyonellerine ve satın alma yetkililerine eğitim olanakları sağlayacak ve sektörel atılıma destek olacak geri yatırım faaliyetlerinin belirlenmesi ve şekillendirilmesine yardımcı olmaktadır. FESPA Eurasia Fuarı’na verdiğiniz destek, Türkiye'de baskı ve endüstriyel reklam sektörlerinin güç kazanmasına yardım eder.

FESPA'nın Amaç İçin Kazanç ilkesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için :

www.FESPA.com

+90 212 275 18 77
info@fespaeurasia.com.tr
Esentepe, Keskin Kalem Sk. 35/B, 34394 Şişli
İstanbul - TÜRKİYE